Foto

Otevřené sklepy Chvalovice 2017

17. 6. 2017

V sobotu 17. června se opět po roce otevřely sklepy ve chvalovické sklepní uličce. Návštěvníkům se naskztla možnost ochutnat vína aktuálního i starších ročníků, zanotovat si s cimbálovou muzikou a samozřejmě nechybělo ani chutné občerstvení. Více fotografií zde.

Foto: Robert Špaček

Jarní úklid ve sklepní uličce

1. 4. 2017

Dne 1.4.2017 se uskutečnila brigáda ve sklepní uličce. Jarního úklid se zúčastnilo 15 členů. Brigáda byla zaměřena na úklid veřejného prostranství.

foto již brzy

Exkurze Burgenland

25. 3. 2017

Dne 25.3.2017 proběhla exkurze v Rakouském Burgelandu s vinařskou tematikou prohlídkou čtyř místních vinařství a degustací vína.Exkurze se zúčastnilo 38 členů.

foto již brzy

Ze sklepa do sklepa

12. 12. 2015

Tradiční cestu po chvalovických sklepech připravil na sobotu 12. prosince Vinařský spolek Chvalovice. Na tři desítky členů a jejich hostů navštívili patnáct sklepů, kde ochutnávali mladá vína. Akce se těší velkému zájmu – vinaři mají možnost posoudit svoje vína a srovnat je s dalšími vinaři. Přestože se přechutnávala často ještě zakalená vína před stažením a filtrací, je již nyní jasné, že letošní vinařský rok bude dobrý. Nenašel se snad jediný vzorek, na kterém by si účastníci akce nepochutnali. Celá řada pak byla již nyní skutečně špičkové kvality, což svědčí o schopnostech a umu chvalovických vinařů.

Otevřené sklepy Chvalovice 2015

20. 7. 2015

V sobotu 20. června se vám otevřely sklepy ve chvalovické sklepní uličce a měly jste tak možnost nahlédnout "pod pokličku" tamním vinařům. A nejen to. Ochutnaly jste jedinečná vína za doprovodu cimbálové muziky a nechybělo ani chutné občerstvení.

Foto: Jiří Eisenbruk